İnsan ihtiyacının asla tükenmeyeceği alanlardan biri olan tekstil, Türkiye’nin ve dünyanın en önemli, en çok istihdam sağlayan sektörlerindendir. Ülke ekonomisinde, istihdamında ve ihracatında büyük rol oynayan tekstil, dünyada olduğu kadar Türkiye’de de her geçen gün başarılarına yenilerini ekliyor. Bu sebeple; global tekstil pazarıyla sürekli iletişim halinde olmak, gelişmeleri ve yenilikleri, hızlı ve güvenilir şekilde takip etmek, olmazsa olmazlar arasında yer alıyor.

Tekstil sektörüne yönelik yayınları ve fuarlarıyla Türk ve dünya tekstili arasında köprü oluşturan Teknik Fuarcılık A.Ş., bilgi birikiminin yanı sıra tecrübesiyle de sektörün nabzını tutuyor. Teknik Fuarcılık A.Ş., Tüyap A.Ş. ortaklığıyla düzenlediği ITM Uluslararası Tekstil Makineleri ile HIGHTEX Uluslararası Teknik Tekstiller ve Nonwoven fuarlarını dünya markası haline getirerek başarılarını her geçen yıl ikiye katlıyor. Aynı zamanda Uluslararası Tekstil Teknoloji ve Uluslararası Nonwoven Teknik Tekstil Teknoloji Dergileri ile E-Textile Magazine dijital haber portalında tekstil dünyasının son yeniliklerini okurlarına sunuyor.

21 yıl önce başladı yolculuk; bugün buralara gelebileceğimizin hayalleriyle… Bugün de çok daha büyük hedeflerin hayallerini kuruyoruz.

Bir dergiyle ve bir fuarla çıktık yola. Alanının öncü dergisi olan Tekstil Teknoloji ve Türkiye’deki ilk Uluslararası Tekstil Kimyasalları ve Laboratuvar Cihazları Fuarı Texchem ilk göz ağrımızdı. Dünya tekstil teknoloji devleri orada buluşuyor, Türkiye, dünyanın tekstil teknolojisini “Tekstil Teknoloji”den öğreniyordu, dünya da Türkiye’ninkileri… 250.sayısına yakında ulaşacağımız dergimiz 21 yıldır kesintisiz olarak okuyucuya ulaşıyor.
Yola çıktığımızda “biz fuarcılık yapacağız; büyüklenmeden ne kadar büyük olduğumuzu göstereceğiz” dedik; bugün dünyanın en büyük tekstil teknolojileri fuarlarından birini gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz. 2500 m2’lik alanlardan 120.000’m2lik devasa alanlara taşındık. Tekstille ilgili ülkemizin farklı bölgelerinde gerçekleştirdiğimiz organizasyonlarla antrenmanlar yaptık ve neticede dünya arenasında koşturmaya başladık.

Teknik Fuarcılık olarak, Tüyap’la birlikte bir dünya markası olan ITM Fuarlarını binlerce katılımcı on binlerce ziyaretçi ile birlikte gerçekleştirerek dünyanın tekstil teknoloji devlerini yıllardır Türkiye’de ağırlıyoruz. Ülkemizin en önemli katma değerlerinden biri haline gelen ITM Fuarları, bölgenin de en büyük ihtisas fuarı olarak gurur kaynağımız… ITM, iki yılda bir gerçekleşerek büyümeye, Türkiye’de tekstilin gülen yüzü olmaya devam edecek.

Bir diğer global işimiz ve yine ülkemizde ve bölgede eşi benzeri olmayan bir organizasyon, HIGHTEX Fuarları… Dünya teknik tekstil ve nonwoven teknoloji üreticileri HIGHTEX Fuarlarında buluştu. HIGHTEX ile Türkiye’nin, sektördeki önemli bir markası olduk ve sektörümüze güç kattık. Nonwoven teknoloji dergisiyle de teknik tekstiller ve nonwoven sektöründe ilkleri yapmaya devam ettik. Gerçekleştirdiğimiz global fuarlarla sektörün standartlarını belirlemeye, büyümeye ve hayallerimizi gerçekleştirmeye devam ediyoruz.
Biz durmuyoruz; koşmaya devam ediyoruz. Gerçekleştirdiğimiz uluslararası fuarlar bizi diri tutuyor, heyecanımızı artırıyor. Bizi izlemeye devam edin…